Tai jalamassaaž

Tai rahvameditsiin on suuresti mõjutatud oma naabritest - Hiina Traditsioonilisest meditsiinist ja India rahvaravist. Seoseid ja kokkulangevusi märkame kõigi ida massaazide ja loodusteraapiate vahel. Tai jalamassaazi aluseks on refeksoloogilised jalakaardid, mis pärinevad hiina rahvaravist.
Õlide ja salvide kasutamine koos liugleva tehnikaga omab mõjutusi India Ayurveda õpetustest. Samas kasutatakse jalamassaazil jalaliine, mis pärinevad Tai traditsioonilisest massaazist. Seega, jäädes geograafiliselt mitmete iidsete õpetuste vahele on Tai rahvameditsiin paljude mõjutustega ja nad on ise selle üle uhkedki - nad on igast õpetusest saanud parima osa.
Tai jalamassaaz parandab vereringet, parandab seede- ja erituselundite toiminguid, aitab stressi ja depressiooni korral. Ideaalne neile, kes töötavad jalgadel päev läbi.
Vastunäidustused: palju söönud, alkohol, palavik, rasedus, luude hõrenemine, luumurrud, lahtised haavad, südame- veresoonkonnahaigused, kasvajad, nahahaigused, astma, diabeet, hormoonravi.
Pärast massaazi pole soovitav end pesta vähemalt 2 tundi
Massaaz algab jalgade pesemisest taimepalliga, järgneb labajala punktide massaaz spetsiaalse pulgaga, sääremassaaz, energialiinid kuni põlveni.
Massaaz kestab 1,5 tundi.