Närviteede massaaž


Närviteede massaaži tuntakse hermorata nime all, kuna ta on meile jõudnud läbi Soome. Kaugemad juured pärinevad teadaolevalt idamaadest - hiinast ja jaapanist kust ka seosed akupunktuuri ja meridiaanidega. 
Närviteede massaaži tehnika on väga rahustav korrastades inimese mõttemaailma. See on nagu teatud tasandile jõudmine energiate liigutamisega inimese kehas. Samas pannakse liikuma ka veri arterites, veenides.
Inimese sisseharjunud mõtteviisi on raske muuta, ümbritsev keskkond hoiab väljakujunenud mudelites. Inimene ei näe seost oma mõttemaailma ja selle elu vahel, mis teda ümbritseb. Kurvad mõtted kutsuvad esile depressiooni, depressioon omakorda tegevusetuse, mis omakorda tekitab veelgi rohkem kurbi mõtteid.
Rahustav närviteede teraapia kutsub inimeses esile tema olemuse, kustutab muremõtted, segavad pildid meie alateadvusest, kinnismõtted.
Depressioon ja kauaaegsed muremõtted tekitavad teisi haigusnähte, mida on samuti võimalik närviteede massaažiga ravida.
Teraapia on äärmiselt rahustav ega tungi sügavale kudedesse, tänu millele on vastunäidustused peaaegu olematud.
Vaatamata imeõrnastele puudutustele võib ta inimeses esile kutsuda tugevaid reaktsioone.
Põhjus peitub perifeerse närvisüsteemi ja akupressuuri kaudu mõju avaldamises kogu närvisüsteemile ja hormonaalsüsteemile ning nende kaudu kogu organismi enda tasakaalule ehk homeostaasile.
Tuleb vaid olla kannatlik ja anda tervenemisele aega.
Närviteede massaaži tehakse: ishiase, reuma, diabeedi, paanikahäirete, unehäirete, hormonaalhäirete, südame-, maksa- ja neeruvaevuste, seede- ja toiduomastamishäirete, kolmiknärvivalude, õla- ja kaelavaevuste, hingehädade, psühhosomaatiliste häirete ja günekoloogiliste häirete puhul.
Ei sobi rasedatele ja operatsioonijärgselt
Teostatakse läbi kergete puuvillaste riiete 1,5 tundi 1x nädalas .(85 min)