Energeetiline massaaž

Me teame, et maakera ei kuulu inimesele, inimene kuulub maakerale. Kõik asjad on omavahel seotud nagu üht perekonda ühendav veri. Kõik mis juhtub maale, juhtub maa poegadele. Inimene ei koo eluvõrku, ta on pigem selle kiud. Kõik mis ta teeb võrgule, teeb ta iseendale.

Kogu mateeria koosneb energiast ( Qi). Me kõik kujutame endast energia väljendust ja energia läbib kõike elusorganisme. Kuna energia pole silmag nähtav, on seda raske mõista. See aga ei tähenda, et seda pole olemas. Ida meditsiini süsteemis on energial kindel, harmooniline ja voolav liikumine peenel tasandil.
Looduses põhjustavad tasakaalutused metsapõlenguid, orkaane, üleujutusi ja maavärinaid. Inimkehas põhjustavad tasakaalutused kõiksuguseid haigusi, nagu palavik, seedehäired, kõrge vererõhk ja peavalu.

Energeetiline massaaz põhineb hiina meridiaanide süsteemil. Kehas peab olema energia tasakaalus, yin ja yang, siis tunneb inimene end reipana, tasakaalukana, rõõmsana. 
Massaazis liigutakse mööda kanaleid (meridiaane)liigutades energiat, et energia saaks voolama, nagu tõkete kõrvaldamine jõest, et vesi saaks vabalt voolata.
Lisaks kasutatakse ka resonaatoreid.
Energeetiline massaaz sobib siis, kui jõuvarud on otsakorral, midagi ei paku huvi või kui pakub, siis ei ole jõudu seda teostada. Kõik vajab suurt pingutust ja energiat.