Klassikaline massaaz

 Klassikaline massaaž on traditsiooniline ja levinud massaažiliik, mis baseerub rootsi massaažil. Tehakse traditsiooniliselt õliga (viinamarjaseemne-, seesami-, mandli-, kookosõli).

Ravimassaaži võib teha vastavalt soovile ja vajadusele, kas üksikutele kehaosadele või kogu kehale. Massaaži peaeesmärk on parandada kudede hapnikuga varustatust ja eemaldada organismist toksiine, seega kiirendada ainevahetust, taastada kaotsiläinud energiat, korrigeerida lihastoonust. Toime on vastavalt kasutatud võtetele kas lõõgastav või toonust tõstev.
Klassikalise massaaži tehnikad sisaldavad endas silitamisi, naha ja naha-aluskoe hõõrumisi, lihaste muljumist, vibratsiooni ja erinevaid kergeid löögilisi võtteid. 
Peale massaaži on soovitav juua ravimteed või mineraalvett ning paar tundi mitte süüa. 
Massaažis on ühendatud nii puudutuste positiivset emotsiooni andev mõju kui ka ravitoimeline tehnika. Head massööri võiks nimetada ka tervendajaks, kes suudab tagasi anda nii hinge kui keha tervise. Üldmassaaži võib teha igal ajal. See aitab peletada väsimust, turgutada immuunsussüsteemi, tasakaalustada närvisüsteemi, viia kehast välja jääkaineid, parandada ainevahetust ja vähendada lihaspinget ning selle läbi ka valusid, väheneb stress ja tugevneb närvisüsteem.
Massaaž on efektiivne kaalu langetada soovivate inimeste puhul: pingutab lõtvunud nahka, parandab lihastoonust ja kiirendab ainevahetust. Sportlastele on massaaž lausa hädavajalik – paraneb südame töö, suureneb liigeskapslite liikuvus, aitab trennijärgselt ja ka eelselt lihaseid lõdvestada. Sundasendis töötajatele on massaaž samuti väga sobiv, aitab vabaneda keha teatud piirkondadesse kogunenud pingetest.
Ravimassaaž baseerub klassikalisel massaažil ja arvestab haiguste omapära. Kasutatakse liigeshaiguste, nimmepiirkonna valude, traumajärgse seisundi parandamiseks, jm. Massaaž avaldab mõju vere, lümfi, koevedeliku liikumisele, kõrvaldab seiskumise ja paisunähtusid, tõstab masseeritava kehaosa temperatuuri, parandades seeläbi verevarustust.

Massaaž sobib:
Lõdvestab valulikke ja pinges lihaseid 
Kiirendab ainevahetust 
Aktiveerib lümfiringet 
Puhastab organismi jääkainetest 
Parandab verevarustust 
Leevendab stressi ja unehäireid
Toimib lõõgastavalt nii vaimse kui füüsilise ülepinge korral 
Massaažikuuri järgselt suureneb organismi vastupanuvõime.
EI sobi:
Kõrge vererõhk
Ägedad nahahaigused
Palavik
Rasked südame-, neeru ja kopsuhaigused 
Pahaloomulised kasvajad
Viirushaigused 
Põletikulised haigused 
Nakkushaigused 
Vere hüübimishäired 
Veenilaiendid ja –põletikud
Alkohoolne joove