Kuidas end aidata

 

 MINA, MINU KEHA JA SISEMINE RAHU

loengumaterjal-kuidas end ise aidata

Sisemine rahu tuleb seestpoolt, mitte väljastpoolt.
Kui oled millegi v kellegi külge klammerdunud- soovid, et miski peaks kulgema mingil kindlal viisil - sul kinnisidee. Sellega on juba sinu sisemine rahu häiritud.
Kuidas oma keha lõdvestada ja otsida oma kehast sisemist rahu.

Keha on mõtetele vastuvõtlik.Rahu iseenesest on rohkemat kui keha lõdvestamine. See on kui raadiolaine, kui vibratsioon, mis väljasaadetuna mõjutab ümbrust.

Sisemine rahu aitab lahti lasta hirmu. Hirm on madalam energia, mida saab muuta armastuse abil.
Sisemine rahu tuleb avatusest, südamest valmisolekust lahti lasta hirm, lahti lasta eneses kahtlemine ja enesekriitika.
Kas läheb sulle korda , mida teised sulle ütlevad. Teiste kritiika sinule on enamjaolt kriitika nende eneste suhtes ja näitab nende suhtumist endasse.
Nad kritiseerivad sind, sest on kriitilised enese suhtes.Peegeldus. Vaatle nende kriitikat kuid jää iseenale keskendunuks, rahulikuks.

Sisemine rahu on tervendav. Selle kogemiseks on vajalik andestamine.
Kui su minevikus on inimene või situatsioon negatiivsete tunnetega, siis andesta, proovi andestada-sellega lased lahti vana.
Sisemine rahu tähendab vabanemist klammerdumisest ükskõik mille külge.

Vaatle mõnda situatsiooni oma elus, mis on pannud sind reageerima ärrituse või hirmuga.
Mõtle selle situatsiooni üle, täida see headuse ja armastusega, rahuga, andestusega.

Näed , kuidas rahu sulle kohe vastu peegeldab.

Andestamine on tervenemiseks vajalik, nad on omavahel seotud. Kui me oleme minevikku klammerdunud, ei suuda andestada, ei ole me tervik. Meie mõned osad on kinni minevikus ja võime muutuda on piiratud.

Andestuse puudumine ei lase meil kontakti võtta oma südamega aga andestamine avab kõik uksed, kust pääseb valla vabanenud energia. Me ei ole enam valus kinni.

Andestamine ei tähenda haigetsaamise või kannatuse eitust. Oluline on selle endale teadvustamine ja juhtunust lahtilaskmine.


KERGEM ON SÜÜDISTADA KEDAGI TEIST, KUI ISE OMA MEELESEISUNDI EEST VASTUTADA!


Andestamine vabastab emotsionaalsed pinged. Kui me näiteks inimesele andestame, ei ole tal enam meie üle võimu.See kõrvaldab barjäärid ja müürid, mida me enda ümber lõime ja lahustab viha.

Me näeme siis milline inimene tegelikult on mitte sellisena nagu tahame teda näha.
Algul võib meid tabada tühjuse, kurbuse ja kaotuse tunne. Lase neil tunnetel tulla ja olla-selle taga on armastuse tunne.

Teistele andestamine on tähtis, kuid tuleb ka endale andestada minevikus tehtud teod ja öeldud sõnad." Ma annan endale andeks."
Mida rohkem suudame endale andestada, seda rohkem ka teistele.

 


Viha enese vastu läheb liigestesse: pöiad, põlved, puusad, õlad, küünarnukid, randmed hakkavad valutama.
Edasi selgroole, kui tunnen et ei saa hakkama..olen saamatu, annan info oma immuunsussüsteemile, et olen nõrk.

Istmikunärvivalu-kinnihoidmine. Valu mida oled endas kaua kandnud, mille peal istud. Ka hirm tuleviku ees.

Põletik-sõda oma sisemuses..mis on õige mis on vale

Arterite lubjastumine (ateroskleroos) Kui veresooned ahenevad, siis on maailmavaade ahenenud. Püüad liiga palju, kuid iseenda vajadusi ei märka. Keeldud enale andma armastust. Negatiivsed emotsioonid, süütunne tekitavad rasvainete ladestumise veresoontele.

Sapikivid-kui tahame alati teistele meeldida, samas oleme kibestunud , et meile ei anna keegi midagi.Viha ja vimm, mis on kogunenud pika aja vältel.

Hemorroidid-kinni hoidmine vanast. Tihti tekivad emotsionaalselt rasketel aegadel.

Liigne tüsedus-viitab samuti kinnihoidmisele, kalduvus klammerduda suhtumiste ja mõttemustrite külge mis meie käitumist õigustavad. See loob võltsi turvatunde. Tüsedus on ka armastuse igatsus koos hirmuga olla armastatud. Katame kinni seksuaalsusega seotud piirkonna st lülitame tunded välja. Anname endale ise armastuse, mida igatseme ja armastme om keha.!

Närvivalu üldiselt-valu tuleb kehasse selleks, et meie tähelepanu köita. Midagi on valesti. Kui me selle lihtsalt vaigistame, ei kuule või ei taha kuulda keha sõnumeid-miks ta tuli, mida ta meile näitab. Valu näitab , et oleme kõvasti milleski kinni.
Proovi valusse hingata.

Kõrge vererõhk-väikesest asjast suure asja tegemine, pidev pigestatud olukord, liiga palju muretsemist-lähed ka õhtul teki alla oma muredega..mis homme saab. Liigne aktiivsus ja 100 asjaga tegelemine nagu tahaks iseennast vältida. Tunded, mis pole väljendunud tekitavad sisemise surve. Tuleb rahulikult välja hingata ja öelda lihtsalt: Mina olen..täiesti lõdvestunud.
Ettevaatust soolase söömisel, mis takistab vee liikumist kehas. Vesi on aga tunnete kandja.

Madal vererõhk- palju selgusetuid mõtteid. Ei saa ise ka aru mida tahan. Ei motiveeri end piisavalt. Kalduvus oodata mis elu toob . Alistumine elu ees. Kui on selge pilt mida ma tahan, ei kuku vererõhk alla.

Kilpnäärme ületalitlus-erutus, higistamine, nõrkus-isekas ja enesekeskne hoiak ja kohstuste vältimine
Kilpnäärme alatalitlus-depressioon, väsimus, keha temp alaneb-elutahe on alla surutud

Südamehaigused (kõik mis on seotud kolesterooli ladestumisega ja kõik südamehaigused)
..tulevad igavusest, kurbusest, stressist.Halvad tunded, kiindumused ja halb seks.
Süda on hiinas imeraator s.o tunnete, kiindumuste, emotsioonide vastuvõtja.
Elame hinnangulises maailmas, süda ei kannata armastuse puudust..siis ta sureb

Veresooned on südame laienemine ja väljendus

Elurõõmu puudulikkus on võrdne südamepuudulikkusega. Elurõõm ja armastuse tunne on seos lümfidega (Süd puudul-silmad paksud, õhupuudus, säärele vajutades jääb lohk) st. südame ja neerude koostöö on nõrk sest süda ei anna neerudele piisavalt energiat tööks